مقایسه چاپگرهای صنعتی

انواع چاپگرهای صنعتی

چاپگرهای صنعتی در اکثر کارخانه ها و تولیدی های سراسر کشور استفاده می شود که بعضی از مدلهای آنها از طرق کامپیوتر پیغام نوشته میشود و با کابل یا Flash وارد دستگاه می شود و بعضی دیگر کامل به صورت مستقل مجهز به یک سیستم عامل مخصوص می باشد و از طریق خود دستگاه پیغام نوشته می شود که طبعاً مورد دوم دستگاه کامل تری می باشد.

از جت پرینتر های ادارای یا خانگی همانطور که از نام آن مشخص می باشد در اداره جات و منازل استفاده می شود و جهت چاپ بر روی کاغذ به واسطه اتصال به کامپیوتر استفاده می شود.
جت پرینترهای صنعتی در ۶ خانواده موجود می باشد:
تاریخ زن های DOD – Dropand demand (قطره و تقاضا)
تاریخ زن های Cij –  Continus in jetprinter (حرکت جوهر پیوسته)
تاریخ زن های Tij –  Thermal ink jetprinter
تاریخ زن های دستی Handjet
تاریخ زن های لیزری
تاریخ زن های ولوجت

جت پرینترهای صنعتی DOD
از هدهای زار XAAR استفاده می کنند و معمولا تشکیل شدند از تعداد ۱۲۸-۱۲۶-۳۱۸-۵۰۰-۱۰۰۰ نازل. نکته ای که بسیار مهم و حائز اهمیت میباشد

چگونگی و نحوه درایو کردن این هدها می باشد که از طریق Boord آن دستگاه انجام می شود و در دستگاه های چینی و ایرانی به دلیل اینکه کیفیت مناسبی ندارد قطعه هد به زودی معیوب می گردد.

در ضمن استفاده از جوهرهای چینی و ایرانی باعث عملکرد چاپ ضعیف می شود و در اکثر اوقات دچار گرفتگی شدید نازلها می شود ولی این موارد در دستگاه های اروپایی و تایوانی وجود ندارد.
دستگاههای DOD عبارتند از Best mark T150 – Best mark T180 – Best mark 7200- Dotjet bettermark- Sauven 6000- Sauven 6000 Plus- Sauven 1000

چاپگرهای صنعتی bestmark

چاپگرهای صنعتی bestmark

دستگاه هایCij

این دستگاهها برای خطوط تولید سرعت بالا (ساعتی ۲۰٫۰۰۰ عدد) ساخته شده است و از قطعات و مدار هیدولیک بسیار زیاد و پیچیده ای استفاده شده است.

از نقاط قوت این دستگاه فاصله پرتاب جوهر ۲ الی ۳ سانتی متر و خشک شدن چاپ در زمان ۱ الی ۲ ثانیه می باشد .
چند مدل از این دستگاه ها عبارتند از: Imag-Linx- ِDomino- Vide jet- Lebinger- Hitachi- Markem

چاپگرهای صنعتی linx

چاپگرهای صنعتی linx

جت پرینتر صنعتی Tij

این مدل از دستگاه ها به تازگی وارد کارخانه های صنعتی و تولیدی شده است. نکات قوت این دستگاه ها قیمت مناسب این مدل از دستگاه ها میباشد و نقاط ضعف این مدل فاصله پرتاب جوهر می باشد که نیم سانتیمتر می باشد. چند مدل از این دستگاهها عبارتند از Dotjet-Dj1-Dj45

تاریخ زن های دستی

از این مدل دستگا ها برای چاپ بر روی بعضی از محصولاتی که جابجایی آن بسیار سخت می باشد استفاده می شود که اپراتور به صورت دستی بر روی محصول حرکت می دهد و با استفاده از شفت انکودری که زیر دستگاه تعبیه شده است چاپ شکل می گیرد.

از نکات مهم در رابطه با این چاپگرهای صنعتی که باید به هنگام خرید به آن دقت شود مارک و برند این دستگاهها می باشد که محصولات چینی و ایرانی کیفیت مطلوبی ندارد و خدمات آنها فقط به صورت فروش اولیه می باشد و در صورت خرابی و خرید جوهر کسی پاسخ گو نیست که حتما توصیه می شود از شرکت های معتبر و حقوقی خریداری شود. تعدادی از برندهای معتبر عبارتند از: Reiner790-Reiner970-Reiner798-Reiner940

تاریخ زن های لیزری

از این مدل از دستگاه اغلب در صنایع خودرو استفاده می شود و قیمت بسیار بالا دارد.

تاریخ زن های ولوجت

این مدل از دستگاه های چاپگرهای صنعتی برای چاپ های با ارتفاع بزرگ ساخت شده است و برای محصولات با ابعاد بزرگ استفاده می شود و از آنجایی که دستگاههایی به بازار آمده که قابلیت زدن چاپ با ارتفاع بزرگ و کوچک را به صورت همزمان دارد را آن مدلها تولید آن کم شده است این مدلها عبارتند از:
Bettermark T180-Bestmark T180-Bestmark7200-Bestmark T150-Sauven6000-Sauven6000Plus-Sauven1000

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان

رنگ الوان
ساویز
پاکشو
کاله
اویلا
سیل کیبل
کابل سپهر البرز
پاک
سیم و کابل سمنان
سیمند کابل
گلان
پاک سمن
بهروز
پاکنام