به وبسایت آرتا مبین ایران خوش آمدید
کرج - فردیس - بلواران بهاران غربی - پلاک 278 - واحد 7            تلفن تماس : 09127312893    09128018231      02636524591
 تلفن تماس : 09127312893    09128018231      02636524591

کابرد لیزر جت در صنعت

پرینترهای صنعتی لیزری از جدیدترین دستاوردهای تکنولوژی در زمینه چاپ روی محصولات محسوب می شوند که امکان چاپ اطلاعاتی مثل قیمت، سری ساخت، تاریخ انقضا و تولید و … برای روی تولیدات صنایع مختلف را به شما می‌دهند. یک جت پرینتر لیزری ممکن است به‌نام‌ها  لیزر مارکر، لیزر جت و تاریخ زن لیزری هم شناخته شود و روش چاپ آن استفاده از حک لیزری به‌کمک سوزاندن یک لایه میکرونی است. دوام این نوع از چاپ بسیار بالا است و شکیل بودن و رزولوشن باکیفیت آن  حس خاص بودن را در کاربران نهایی و مصرف‌کنندگان محصولات شما القا خواهد کرد. مخصوصا اینکه به‌کمک این ماشین‌آلات، امکان چاپ شکل‌ها و حروف مختلف روی بسته‌بندی محصولات‌تان را خواهید داشت و چاپ لوگو و عبارت های خاص هم برایتان ممکن می‌شود. درواقع با به‌کارگیری یک جت پرینتر لیزری هیچ محدودیتی در چاپ شکل، لوگو و بارکد نخواهید داشت و می توانید با هر فونت دلخواهی نوشته‌ها را روی بسته‌بندی محصولاتتان چاپ کنید.

دو دسته‌بندی کلی برای دستگاه‌های جک لیزری شناخته می‌شود:

  • دستگاه‌های CO2

  • دستگاه‌های FIBER

درحال حاضر چندین کارخانه در حوزه آب معدنی و آب میوه با حجم چاپ بسیار بالا در کشور از این دستگاه‌ها استفاده می‌کنند. در چاپ برای تیراژ بالای تولید و بسته‌بندی، استفاده از پرینترهای لیزری صنعتی به جای دستگاه‌های CIJ به‌شدت مقرون‌به‌صرفه خواهد بود و هزینه‌های مواد مصرفی جوهر شما را به‌شدت کاهش می‌دهد.

جت پرینترهای لیزری چه فرقی با دیگر جت پرینترهای صنعتی دارند؟

تفاوت اصلی و مهم این دستگاه‌ها با دیگر جت پرینتر‌های صنعتی این است که برای چاپ از جوهر استفاده نمی‌کنند. همان‌طور که اشاره شد حک یا چاپ توسط این تجهیزات به‌کمک اشعه لیزی که پس از گذشتن از لنز در واحدهای 10 وات، 30 وات و 50 وات و یا فایبر با سیستم co2 صورت می‌گیرد و بر روی سطح مورد نظر عمقی ایجاد کرده و ثبت نوشته و لوگو انجام می‌شود. حک شدن مورد نظر می‌تواند بر روی محصولات مختلفی اعم از فلز، چوب، شیشه و … انجام شود و بالاترین ماندگاری متن چاپ شده را به‌وسیله این تکنولوژی تضمین خواهید کرد.

مکانیزم عملکرد جت پرینتر لیزری به این صورت است که به جای جوهر از پرتوهای نور برای چاپ استفاده می‌کند. در این روش دستگاه با متمرکز کردن نور، میزان قدرت و نفوذپذیری آن را بالا می‌برد و در نهایت این نور متمرکز‌شده را برای حک نوشته‌ها و اطلاعات روی بسته‌بندی محصولات به‌کار می‌گیرد.

عدم استفاده از جوهر گرچه یک مزیت اقتصادی هم برای جت پرینترهای لیزری محسوب می‌شود. اما از آنجایی که جوهر ماده‌ای شیمیایی‌ست که برای محیط‌زیست بسیار مضر است و می‌توانند آلودگی‌های جبران‌ناپذیری را باعث شود، اگر به حفاظت از محیط‌زیست و آینده زمین اهمیت می‌دهید، با استفاده از این محصولات خیالتان راحت است که نیازها و دغدغه‌های محط‌زیستی شما نیز پوشش داده می‌شود.

مزایای استفاده از جت پرینترهای لیزری چیست؟

پرینترهای صنعتی لیزری از تکنولوژی‌های پیشرفته یا های‌تکنولوژوی برای چاپ زدن استفاده می‌کنند و به‌همین دلیل احتمال خطا و بروز اشتباه در آن‌ها به شدت پایین و ناچیز است. درضمن این تجهیزات قابلیت اطمینان بالایی در چاپ دارند و مجهز به سیستم‌های هوشمندی مثل Dynamic Calibration هستند که پارامترهای چاپی دستگاه را به‌صورت اتوماتیک تنظیم کرده و تضمین می‌کند که کیفیت چاپ دقیقا همان‌چیزی باشد که برایش برنامه‌ریزی کرده‌اید. استفاده از جت پرینتری لیزری توقف خط‌تولید شما هم را به حداقل می‌رساند و هزینه‌های سربارتان به‌دلیل تعمیر و سرویس دیگر انواع جت پرینتر را تقریبا از بین می‌برد. درضمن این دستگاه‌ها برخلاف نمونه‌های جوهری، عملیات چاپ را بدون کثیفی و بدون اتلاف مایعات انجام می‌دهند.

مضاف براینکه این دستگاه‌ها تا حداقل ۴۵۰۰۰ ساعت، نیازی به سرویس و پرکردن مخزن‌های مواد مصرفی اولیه مثل جوهر نخواهند داشت و در خطوط تولیدی با ضریب کاری بالا و چند شیفته یک صرفه‌جویی و ذخیره مالی قابل توجه اندوخته می‌کنند. همچنین تجهیزات فوق برای کار طولانی‌مدت مهندسی و طراحی‌ شده‌اند و بیشتر در صنایع با چاپ بسیار بالا کاربرد دارند. دراصل خرید جت پرینتر لیزری با توجه به ظرفیت بالای چاپ این دستگاه‌ها و درعین حال صفر بودن هزینه جوهر و حلال مورد نیاز یک انتخاب و تصمیم ایده‌آل برای کارگاه‌ها و کارخانه‌جات با تولید مدوام و بدون توقف خواهد بود.

البته به‌دلیل همین ویژگی‌ها و کاربری آن‌ها در خطوط تولیدی صنعتی با ضریب کاری بالا و چند شیفته، قیمت جت پرینتر لیزری در همه جای دنیا نسبت به دیگر نمونه‌های چاپ‌زن دستی و اتوماتیک بالاتر است.  برای تصمیم‌گیری بهتر می‌توانید با تیم کارشناسان فروش آرتا مبین ایران تماس بگیرید.