به وبسایت آرتا مبین ایران خوش آمدید
کرج - فردیس - بلواران بهاران غربی - پلاک 278 - واحد 7            تلفن تماس : 09127312893    09128018231      02636524591
 تلفن تماس : 09127312893    09128018231      02636524591

جت پرینتر حرارتی | TTO

جت پرینترهای حرارتی TTO مدل پیشرفته تر و بروزتر چاپگرهای حرارتی لقمه ای هستند و در واقع حرارتی دیجیتال هستند.

این چاپگر مخصوص چاپ روی بسته بندی های انعطاف پذیر هستند.

محصولاتی که میتوانند از این تکنولوژی چاپ استفاده کننده مثل: چیپس و پفک، بیسکویت، کیک، انواع حبوبات و آجیل ها، بسته بندی مرغ در کشتارگاهها و سایر بسته بندهای انعطاف پذیر هستند.

جت پرینتر های ریبونی برای چاپ از یک حد حرارتی و یک ریبون حساس به حرارت استفاده میکنند.

چاپ انتقال حرارتی (Thermal-transfer printing) یک نوع چاپ دیجیتال است که در آن ماده روی ریبون با حرارت ذوب شده و روی سطح کاغذ (یا سلفون و ..) می چسبد.

تفاوت چاپ انتقال حرارتی با چاپ حرارتی مستقیم در این است که در اینجا از ریبون استفاده میکنیم اما در چاپگرهای حرارتی چاپ مستقیم ریبونی وجود ندارد.

چاپگرهای انتقال حرارتی در مواقعی که ماندگاری چاپ (خصوصا در مقابل گرما) مطرح باشد به چاپ مستقیم ترجیح داده میشوند. تکنولوژی چاپ انتقال حرارتی یک چاپ محبوب است که بویژه برای چاپ برچسب استفاده میشود. (مثل لیبل پرینترهای زبرا و جت پرینترهای حرارتی) و این فرایند در جهان برای چاپ بارکدهای با کیفیت استفاده میشود.

اولین چاپگر TTO توسط کمپانی SATO ساخته شد و اولین مدل دستگاه با تکنولوژی TTO لیبل پرینتر SATO M-2311 بود که در سال 1981 تولید شد.

مزایای استفاده از جت پرینتر حرارتی :

  • کیفیت و خوانایی بالای چاپ
  • خرابی کمتر نسبت به مدلهای دیگر
  • و سادگی کار با آن نسبت به جت پرینتر های دیگر اشاره کرد.

یکی از نکاتی که در استفاده از جت پرینترهای حرارتی (TTO) باید به آن توجه داشت انتخاب ریبون مناسب با طول مناسب است که کیفیت چاپ شما را ارتقا می بخشد و زمان توقف خط برای تعویض ریبون کاهش می یابد.

فرایند چاپ با تکنولوژی TTO چیست ؟

چاپ حرارتی با ذوب کردن جوهر روی ریبون انجام میشود. در فرایند چاپ TTO سه جزء اصلی وجود دارد : هد ثابت، ریبون آغشته به کربن (جوهر) و سطحی که باید چاپ شود که معمولا کاغذ، سلفون، کارت و مواد پارچه ای است. این سه جزء بصورت موثر ساندویچی تشکیل میدهند که ریبون در وسط آن قرار میگیرد. هد چاپ حرارتی با ترکیب خواص الکتریکی ریبون و جوهر آن هسته اصلی چاپ با کیفیت را فراهم میکنند.

هدهای چاپ با رزولوشن های 203dpi ، 300dpi و 600dpi موجود میباشند. هر نقطه بصورت مستقل آدرس دهی میشود. وقتی یکه نقطه بصورت الکتریکی آدرسی دهی شود فورا به دمای از پیش تعیین شده می رسد.

اجزای داغ شده هد سریعا جوهر روی ریبون را در مقابل سطح چاپ ذوب میکند و با فشار ثابتی که ریبون را به سطح فشار میدهد ترکیب میشود. در نتیجه جوهر بروی سطح منتقل میشود و چاپ اتفاق می افتد. نقطه خاموش میشود و بلافاصله سرد میشود و چاپ متوقف میشود. همانطور محصول از چاپگر جدا می شود خشک و قابل استفاده است.