تاریخچه کوتاه جت پرینتر

 ظهور جت پرینتر های صنعتی

در دهه هفتاد میلادی جت پرینترهای صنعتی در ایالات متحده ظهور کردند. پس از آمریکا شرکت های اروپایی با جت پرینتر لینکس و ویلت در انگلستان، جت پرینترهای ایماژ در فرانسه و ای.بی.اس (E.B.S) آلمان و دومینو وارد بازار چاپگرهای صنعتی شدند و توانستند آمریکا را در بازار چاپگرهای صنعتی پشت سر بگذارند.

موج دوم جت پرینترهای صنعتی

رفته رفته در ابتدای قرن ۲۱ شرکت های جدیدی پا به عرضه گذاشتند که با قیمت های مناسب تر و تکنولوژی های به روز تر و بی نیاز از قطعات مکانیکی در این محصول تحولی عمیق ایجاد کردند. اما دستگاه های جدید نیز مشکلات خاص خود را داشتند.

هد این دستگاه ها به سادگی آسیب می دید و و تعمیر و جابجایی هدها هم تنها از عهده ی مهندسین کارآزموده بر می آمد. برنامه نویسی برای این دستگاه ها پیچیده بود و نوسانات برق عملکرد آنها را شدیدا تحت تاثیر قرار می داد.

رفته رفته با حل شدن مشکلات نسل جدید دستگاه های جت پرینتر شرکت های جدید دوباره توانستند رضایت صنایع و کارخانه های بزرگ را به دست بیاورند.

هد های دستگاه در محفظه های خاصی قرار گرفت تا به سادگی به محصول برخورد نکنند، همچنین مشکلات مربوط به نوسانات برق نیز حل شد و دیگر نیاز نبود جت پرینترهای صنعتی پی در پی راه اندازی مجدد شوند.

اما در این میان شرکت های اولیه نیز شروع به نوآوری های در این محصول کرده بودند.

چاپ بر روی محصولات بزرگ

دستگاه های جدید عمدتا برای چاپ بر روی بسته های بزرگ و کارتن ها استفاده می شدند. شرکت های اولیه برای بازپس گرفتن بازار سیستم های DOD را عرضه کردند.

این روش شیوه ی ساده ای داشت و با یک هد بزرگ ۷، ۱۲ و یا ۱۶ نازله می توانست بر روی بسته ها با اندازه ای مناسب و بزرگ چاپ کند.

البته کیفیت چاپ در این روش خصوصا هنگام چاپ آرم ها وضوح کافی را نداشت.

هد HP دستگاه جت پرینتر

هدهای HP با یک مادر برد ساده و قیمت بسیار کم نسبت به پرینتر های صنعتی موجود در بازار توانستند کارگاه های کوچک را به سمت خود جلب کنند.

هر چند جوهر های هدهای HP بسیار بالا بود اما با توجه به اینکه خریداران این دستگاه کارگاهی کوچک با تولید پایین بودند، باز هم خرید این هدهای HP برای این دست از خریداران صرفه اقتصادی داشت.

با قدرت گرفتن و فروش بالایی که این دستگاه در میان کارگاه های کوچک داشت، سازندگان آن به این فکر افتادند که بتوانند سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند. بنابراین فضای بازار چاپگرهای صنعتی بیش از پیش رقابتی شد.

فونت ها و زبان های متنوع در جت پرینتر

هدهای HP با یک مادر برد ساده و قیمت بسیار کم نسبت به پرینتر های صنعتی موجود در بازار توانستند کارگاه های کوچک را به سمت خود جلب کنند.

هر چند قیمت جوهر های هدهای HP بسیار بالا بود اما با توجه به اینکه خریداران این دستگاه کارگاه های کوچک با تولید پایین بودند، باز هم خرید این هدهای HP برای این دست از خریداران صرفه اقتصادی داشت.با حضور رقیب تازه فضای بازار چاپگرهای صنعتی بیش از پیش رقابتی شد

جت پرینترهای دستی

ابتدا دستگاه های چاپگر صنعتی به صورت دستی کار میکردند که این موضوع کار را بسیار سخت و زمان بر میکرد . اما با گذاشت زمان و پیشرفت علم جت پرینتر های اوتوماتیک و دیجیتال جای این دستگاه ها را گرفتند

جت پرینتر hp

جت پرینتر hp

شرکت های چینی، بازیگران جدید صنعت جت پرینتر

شرکت های چینی در فاصله بسیار کوتاهی توانستند با کپی برداری از دستگاه های جت پرینتر شرکت های معروف، بخشی از بازار جت پرینترهای دستی را خصوصا با قیمت ارزان تری که نسبت به شرکت های دیگر ارائه می دادند از آن خود کنند.

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان

رنگ الوان
ساویز
پاکشو
کاله
اویلا
سیل کیبل
کابل سپهر البرز
پاک
سیم و کابل سمنان
سیمند کابل
گلان
پاک سمن
بهروز
پاکنام