لوازم جانبی دستگاه جت پرینتر

لوازم جانبی

نوار نقاله در واقع وسیله یا جزء حمل کنندهٔ یک سیستم انتقال مواد تسمه ای می‌باشد (که اغلب این سیستم به صورت خلاصه تسمه یا نوار نقاله نامیده می‌شود).

سیستم انتقال مواد تسمه ای که کانوایر تسمه ای هم گفته می‌شود یکی از انواع متعدد سیستم‌های نقاله ای می‌باشد.

یک سیستم انتقال نقاله ای از دو یا چند قرقره (گاهی اوقات از آن‌ها به عنوان درامز یا طبلک یاد می‌شود) تشکیل شده‌است به همراه یک حلقه بی پایان از تسمه یا نواری که مواد را حمل می‌کند و به دور آن‌ها می‌چرخد.

برخی از سازندگان عمده و همچنین ارائه دهندگان خدمات مربوط به سیستم‌های کانوایری و تسمه نقاله‌ها در سطح جهانی عبارتند از:SIG از ایتالیا، تیسن کروپ از آلمان، فِنر پی.ال.سی از انگلستان، تِنوا تاکراف از آلمان و تکنولوژی ترا نووا از آمریکا.[۱]

از نوار نقاله برای جابه جایی محصولات در خطوط تولید و چاپ دستگاه جت پرینتر روی محصول استفاده می شود.

نوار نقاله کمک می کند تا بسته بندی محصول تولید شده به راحتی در خط تولید جا به جا شود و و دستگاه های مختلف مانند دستگاه جت پرینتر عملیات مورد نظر را بر روی آن انجام دهند.

نوار نقاله با استفاده از اتصالات مختلف می تواند در سمت های مختلف حرکت کند.

نکته مهم این است که در هیچ وضعیتی تنشی به محصول وارد نشود.

تسمه نقاله از بخش های مختلف دستگاه است و به رنگ ها و ضخامت های مختلف ارائه می شود.

لوازم جانبی

لوازم جانبی

هد جت پرینتر

هدهای جت پرینتر چگونه کار می کنند؟

با وجودی که هدهای جت پرینتر همگی یک کار میکنند اما این کار را به یک شیوه انجام نمی دهند. شرکت های مختلف از هدهای پرینتر با تکنولوژی مختلف استفاده می کنند. در حال حاضر دو نوع مدل اصلی هد چاپ وجود دارد، که هر کدام از روشی جداگانه برای پاشش جوهر استفاده می کنند. این دو مدل پیزو و ترمال (حرارتی) نام دارند. که هر دو جزو هدهای drop-on-demand (قطره بر اساس تقاضا) محسوب می شوند. شیوه ای که این هدها جوهر را به سمت هد و بیرون از آن حرکت می دهند، تفاوت دارد.

هدهای پیزو

هدهای چت پرینتر پیزو در هر دو نوع درشت نگار و کوچک نگار(های-رزولوشن) توسط شرکت ها به کار گرفته میشوند. هدهای پیزو از حرارت برای راندن جوهر به بیرون از نازل ها استفاده نمی کنند، بلکه هدهای چاپ پیزو لایه ای دارند که در معرض شارژ الکتریکی قرار می گیرد و باعث لرزش آن لایه می شود.  این لرزش باعث انعطاف و خمیدگی لایه شده و به جوهر فشار می آورد تا از نازل به سمت سطح مورد نظر پرتاپ شود. توانایی ایجاد لرزش سریع و انعطاف در آن لایه باعث کنترل دقیق تری بر چگونگی سرعت پرتاب جوهر از نازل می شود.

با توجه به اینکه هدهای پیزو از حرارت در چاپ استفاده نمی کنند توانایی کار با گستره بسیار وسیعی از جوهر ها را دارند. جوهرهایی که می توانند با هدهای پیزو کار کنند شامل جوهر پایه آب، روغنی، اکو-سالونت، و جوهر های پایه حلال (solvent based inks) هستند.  هدهای چاپ پیزو می توانند اندازه قطره ها را کنترل کنند که این خود می توانند کیفیت چاپ را بالا ببرد. هدهای پیزو عمر بالاتری دارند و معمولا به گونه ای طراحی می شوند که با عمر جت پرینتر برابری کند.  از انواع این هدها می توان به هدهای زار XAAR اشاره کرد.

هد زار

هدهای زار محصول شرکت زار XAAR انگلستان است. این هدها در انواع مختلفی تولید و ارائه می شوند و در دستگاه های جت پرینتر صنعتی کاربرد بسیاری دارند. برای آشنایی با محصولات این برند معتبر هد می توانید از صفحه هد زار در همین سایت دیدن کنید.  

لوازم جانبی

هدهای حرارتی (ترمال)

هدهای حرارتی جت پرینترها که هم اکنون در دستگاه های HP ، Canon کاربرد دارند، از گرما و جوهر های پایه آب برای چاپ استفاده می کنند. به جای استفاده از یک لایه برای ایجاد فشار و بیرون راندن جوهر به سمت سطح مورد نظر ، از گرما برای جوشاندن جوهر و ساخت یک حباب گاز جوهر استفاده می شود. حباب هوا همچنانی که از نازل های پرینتر به بیرون رانده می شود می ترکد، به محض خروج جوهر، محفظه به سرعت سرد می شود و این پروسه تکرار می شود.

جت پرینتر های ترمال با جوهرهای پایه آب سازگاری دارند. پرینترهایی که از هدهای حرارتی استفاده می کنند معمولا به گونه ای طراحی می شوند که هد آنها به راحتی تعویض شود و این کار میتواند توسط کاربر نهایی بدون نیاز به تماس با یک تعمیرکار انجام شود.  با توجه به چیزی که قرار است چاپ شود، توجه به هد دستگاه جت پرینتر می تواند به شما کمک کند. اگر چاپ قرار است در فضای بیرون و در معرض نور و هوای آزاد قرار بگیرد گستره ی وسیع جوهرهایی که در چاپگرهای پیزو مورد استفاده قرار می گیرند، به شما کمک می کند تا جوهر انتخاب کنید که در معرض تابش و هوای بیرون، محو نشود.

 هدهای دستگاه جت پرینتر اطلاعات را از برد دستگاه گرفته و با جوهر را بر روی محصول پرتاب می کنند.

هد CIJ هدی است که که به شکل مداوم و پیوسته  جوهر را هنگامی که چاپگر در حال کار است پرتاب می کند.

به صورت معمول هر هد یک نازل دارد اما ممکن است چند هد به شکل همزمان برای ساختن یک چاپ بزرگتر استفاده شود.

جریان جوهر که به صورت مداوم از هد در حال پرتاب است  از دو طریق صفحه فلز با یک زمینه ی الکترواستاتیک  با جریان هوای دقیقا زمانبندی بر روی سطح و یا خارج از آن هدایت می شود. شده است.

جوهر ناخواسته در یک قطره گیر(گاتر) جمع می شود و ممکن است فیلتر شود و سپس به داخل محفظه دستگاه باز گردانده شود.

هدهای CIJ بیشتر در صنعت مارک زنی و کدنگاری استفاده می شوند

لوازم جانبی

حلال و اسپری شستشو

با توجه به حساس بودن قطعات جت پرینتر ها، برای شستشوی آنها لازم است از شوینده ی مخصوصی که به نام حلال شستشو معروف است، استفاده می شود.

این حلال به  صورت لیتری و همچنین به شکل اسپری ارائه می شود. باید توجه داشت که استفاده از حلال های متفرقه و غیراستاندارد ممکن است آسیبهای جبران ناپذیری به دستگاه های جت پرینتر خصوصا هد دستگاه وارد کند.

لوازم جانبی

جوهر دستگاه جت پرینتر

بخش مهمی از کیفیت چاپ نهایی بر روی محصولات بستگی به جوهر  دارد.  همچنین در انتخاب جوهر دمای محیط و متریالی که چاپ بر روی آن انجام می شود نیز لازم است مورد توجه قرار بگیرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره جوهر و حلال و خرید آن به صفحه جوهر حلال جت پرینتر مراجعه کنید.

جهت دریافت مشاوره با شماره ۰۹۱۲۷۳۱۲۸۹۳ تماس بگیرید

 

دیدگاه ها بسته شده اند.

برخی از مشتریان

رنگ الوان
ساویز
پاکشو
کاله
اویلا
سیل کیبل
کابل سپهر البرز
پاک
سیم و کابل سمنان
سیمند کابل
گلان
پاک سمن
بهروز
پاکنام